| XDeiutzaX a întrebat:

1.Ce inseamna,, o pitipoanca" pentru voi?
2.Ce inseamna,, de gascha" pentru voi?

Răspuns Câştigător
| SIsi321j a răspuns:

1. o pitipoanca pentru mine inseamna o fata usuratica, care vrea sa atraga atentia asupra ei prin ruj roz, sani mari...
2.de gasca pentru mine e un om care stia sa se comporte in societate, stie sa rada si sa se distreze

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O proasta si de gasca e de treaba.

| ZK a răspuns:

1.Păi,o pițipoancă înseamnă, pentru mine, o fată/femeie fițoasă, cu un dulap de haine plin cu fuste mini roz și tot felul.laughing
2.Adică cineva care se înțelege bine cu ceilalți, un prieten adevărat.happy

| sebysebyca a răspuns:

Pentru ei nu stiu, pentru mine nimic!

| AtateaConditii a răspuns:

1.Prea mult roz, prea multe fite, prea multa gumă.
2.Respect,glume,intelegere,seriozitate.

| victorandrei a răspuns:

1. una care este intretinuta de un prost cu bani, se crede vedeta si "da in gropi" de inteligenta
2. o expresie tampita laughing

| OhGodWhy a răspuns:

Pitipoancatongueersoană de gen feminin care se distinge printr-un comportament ostentativ, vulgar, şi prin superficialitate; deseori o piţipoancă poate fi regasită în poze indecente pe internet prin care speră să fie remarcată Respectiv cuvantului cocalar pentru genul masculin
De gasca:Sa zicem de treaba dar depinde nu la toate gastile la alti mai inseamna sa fi pe placul lor! happy

| LucyDinamovista48 a răspuns (pentru OhGodWhy):

E usor sa dai pe dex online si sa cauti pitipoanca nulaughing?>APOi ce e asa greu copy si pastehappydevil)

| OhGodWhy a răspuns (pentru LucyDinamovista48):

Dap 0_o

| Andr3 a răspuns:

1.Pentru mine o pitipoanca inseamna o fata care se considera buricul pamantului, care isi da cu o tona de machiaj, are atat de multe fite incat greutatea acestora o mentin cu picioarele in jos, ii pasa doar de aspectul fizic si este o persoana falsa, poarta decolteuri adanci si se poarta ca o c***a. Cunosc atat de multe "pitipoance" ca deja sunt dezgustata.2.A fi de gasca inseamna a fi prietenos, a avea simtul umorului, a accepta si parerile celor din jur si a stii cum sa iti traiesti viata si sa accepti si fazele proaste si cele bune.happy

| LittleReasonToSmile a răspuns:

Pentru mine "pitipoanca" este o chestie ciudata cu fite care se imbraca in rozlaughing
De gasca adica de treaba ...amuzant, prietenos. care nu se supara din orice, stie ce e o gluma

| OKMaui a răspuns:

1. Fata fitoasa pana-n maduva oaselor, proasta facuta gramada si uneori isterica.
2. Amuzant si prietenos.

| xoxolavxoxo a răspuns:

1.O persoana cu fite, cu bani si care se da mare, care se macheaza mult si stridentbig grin, gen (e sofisticata ma).
2.O persoana amuzanta, care intelege glumele(nu ca alte persoane care imediat se supara) bineinteles glumele de bun simt, prietenoasa.

| LucyDinamovista48 a răspuns:

1.Curva-care are prea multe fite umbla pe tocuri de 20 cm, fusta mini:-ss,. vreo 200 g de farduri, ..si care umbla pe traseu..cam asta e o pitipoanca
2.-Gasca cineva de treaba in care poti sa ai incredere, stie sa rade la glume, cineva hazliu care nu te spune parintilor cand ai facut ceva..si cineva care te respectahappy

| Sympath a răspuns:

1. O pitipoanca inseamna pentru mine o fata care se crede peste toti doar pentru ca este rasfata de parintii si restul.
2. De gasca inseamna sa ai pe cineva caruia ii poti spune un secret, avand incredere ca persoana respectiva nu va zice nimanui si multe alte exemple.