| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna mai exact sa fii popular?
Vad peste tot pe facebook fete care nu sunt extraordinar de frumoase cu vreo 500 de like-uri la poze facute in cluburi happy.
Mai vad de asemenea grupuri de fete si baieti care trec pe holurile scolii si se dau toti la o parte. Daca posteaza pe facebook ca sunt la toaleta fac 100 de like-uri intr-o ora happy si au cei mai frumosi baieti doar pocnind din degete, cu toate ca sunt unele dintre ele de-a dreptul batute in cap.
Cine sunt ei si cu ce sunt mai buni decat noi, restul? happy Cunosc gramezi de fete de un milion de ori mai frumoase si totusi anonime.

Răspuns Câştigător
| Katrenna a răspuns:

Acest gen de " persoane" a devenit un apogeu.
Parerea mea este ca nu ai nevoie de 500 de like-uri pe Facebook. Conteaza prieteni din viata reala, prieteni adevarat, nu prieteni virtuali.
Tot mai multe adolescente vad un model de urmat in pitipoance.

Eu sunt simpla si ma mandresc cu asta happy

2 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

A devenit facebook-ul mai important decat viata in societate?
Au asa multe like-uri pentru ca sunt pregatite sa se dezbrace oricand.La varsta lor in loc sa aiba fluturasi in stomac au cocosei in fund!
Sa fi popular inseamna sa te placa cei din jur pentru caracterul tau nu pentru cate like-uri ai pe facebook!

| FyfyDouapuncteics a răspuns:

Ok nu stiu cum sa iti zic dar nu conteaza daca ai vreo 3000 de prieteni care sunt in jurul tau cand ai bani sau altechestii
tipele respective au atata popularitate din mai multe motive poate au un iubit foarte popular... sau poate ca fac ceva cu fiecare tip bun... fi cat mai naturala si sociabila si iti zic sincer ca o sa ajungi si mai populara decat ele