| Karol14 a întrebat:

Ce inseamna Paradox?

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

PARADÓX ~uri n. 1) Opinie sau lucru care vine în contradicție cu adevărul general acceptat. 2) Raționament aparent just care duce la concluzii contradictorii, ce nu pot fi considerate nici adevărate, nici false; antinomie. /

4 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Alta def - 2 lucruri nu pot exista in acelasi loc in acelasi timp, altfel se dezintegreaza in cele mai mici particule degajand o energie uriasa. Ceva asemanator se intampla in acceleratoarele de particule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ca exista dictionar sau dex chiar si online -_-?

| instinct a răspuns:

Pamantul este rotund paradoxal unii si-o trag pe la colturi, **** se scoala paradoxal ea nu are oase.

| instinct a răspuns (pentru instinct):

PU*A se scoala paradoxal ea nu are oase.