| costyn162 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "viata de liceu"? Si cam cum trebui sa procedezi pentru a avea o viata de liceu frumoasa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ai o viata de liceu frumoasa trebuia sa faci asa(zic eu): la inceput de an scolar, sa te pui bine cu profesorii, sa inveti, sa iti faci note, sa nu chiulestibig grin, iar mai spre sfarsit sa chiulesti in grup, sau toata clasa,(nu e un sfat tocmai bun, dar o data, de doua ori iti permitilaughing ) sa mergeti undeva, sa radeti, sa glumiti, cel mai bine va distrati atunci cand radeti unii de altiilaughing (trist, nu? dar asta`i adevaru`!). Sa iti faci cat mai multi prieteni prin scoala, sa nu ai figuri dinalea de mare personalitate...ai sa vezi ca anii de liceu is cei mai faini`:Xlove struck:X.

Multa bafta la liceu`!:*:*:*

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, viata de liceu e frumoasa pentru ca e tocmai la o varsta frumoasa, in care ne dezvoltam si ne maturizam, sa avem o viata frumoasa de liceu, e bine sa ne imprietenim cu colegii, sa fim cat mai comunicativi si sa ne facem veseli unii pe altii...

| juniper a răspuns:

Liceu? Eu sunt numai intr-a 9a si deja ma gandesc la absolvire laughing

| xibalba a răspuns:

Viata de liceu, e dupa parerea mea, o prostie. Si eu credeam ca o sa fie viata la liceu, ca o sa fie distractie, fara prea multa carte, fara nu stiu ce, fara nu stiu cum. Si nu e asa deloc. Materia nu e chiar usoara peste tot, profii sunt exigenti(cel putin la mine). Asa ca... nu e chiar asa roz cum cred multi

| Orannginna a răspuns:

Traieste din plin fiecare clipa, gluma, poanta impreuna cu colegii tai, simtiti'va bine...si cam atat, restul vine de la sine.

| catalina_2916 a răspuns:

Viata de liceu e la fel ca si cea din generala...sau poate chiar mai rau.pentru ca profesorii sunt mai severi, ai mai mult de invatat, materii mai grelke, la fiecare 10absente nemotivate ti se scade 1 punct din media la purtare... ti-o spun die proprie experienta ca viata de liceu nu e deloc frumoasa... n-ai cum sa procedezi ca sa o ai frumoasa...adica poti doar sa ti-o usurezi...invatand happy

| costyn162 explică:

Va multumesc foarte mult pentru pareri si sfaturi: in special lui Yssa si lui fabogov...Sa ma intelegeti, cand am spus viata de liceu nu m-am referit la invatat, teme, profesori, m-am referit in special la relatiile cu ceilalti copii, colegi...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Viata de liceu pentru mine nu e asa de speciala, frumoasa cum zic altii... dar totusi sunt clasa 11-a si poate in cele din urma va fi frumoasa si pentru minewinking

| fabogov a răspuns:

Viata de liceu reprezinta partea...probabil cea mai importanta din viata ta. Daca in liceu nu iti faci prieteni...cu care vei nimeri mai mult ca sigur la facultate(o parte din ei), atunci in facultate nu ai nicio sansa.
Cum trebuie sa procedezi? Simplu...
1. Nu sta in pauze in banca...invatand lectia sau copiind tema...
2. Fa-te remarcata...prin tinuta, comportament, stil de viata si toti te vor indragi.
3. Asculta-ti colegii cu problemele lor sau cu "noile evenimente din viata lor"...vei deveni populara.
4. NICIODATA, dar NICIODATA, nu te lasa calcata in picioare de ceilalti, fie ei colegi sau profesori.Mergi pe ideea "sunt prima si nu aveti ce-mi face". REGULA NU SE APLICA INTRE PRIETENI.
Succes.

| lily09 a răspuns:

Chiar vrei un sfat? sau doar intrebi? daca vrei un sfat atunci eu zic ca merita sa incerci...pentru a avea o viata de liceu frumoasa... e o singura conditie...incearca sa fii mereu pregatit la ore...sa nu tremuri pentru o lucrare... un test. o teza...sa ai macar habar de ce se intampla la ore...iti asiguri o nota buna la fiecare materie.cu restul o scalzi cumva ...viata e mai usoara daca nu esti stresat...si ai timp si pentru tine.ai chef de glume ...ai timp de fete.haha...adica poti sa te simti bine...si o nota buna te salveaza si la profesor chiar daca mai faci si cate o traznaie nu?

| marioBARCELONA a răspuns:

Sa fii cat mai natural, sa te bucuri de fiecare clipa...Nu te vei mai intalni cu aceasta varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@asu: strange`ma de gatlaughinglaughing, anii de liceu is cei mai faaaaini, nici nu se compara cu cei de generala!:X ( Si is clasa a XI`a:X mai am sa ma bucur de anul` asta, si urmator). day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre viata de liceu aflii mai multe aici... www.viatadeliceu.ro