| andrei213 a întrebat:

Ce inseamna replica airsoft?(arma:pistol, pusca, etc)dau funda si vot

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Arma cu aer comprimat.

| costin46 a răspuns:

Inseamna ca e o copie a unui produs airsoft dar facuta de alta firma, de obicei replicile sunt facute de chinezi. Airsoft este o firma care se ocupa cu confectionarea pistoalelor, pustilor, armelor cu luneta cu aer comprimat dar care folosesc bile (jucarii, mai mult)

| madfalcon81 a răspuns:

Inseamna o arma copiata dupa una reala, dar care foloseste aer comprimat si niste bile foarte foarte mici (au cam 3 grame maxim, din cate retin)