| 10Bubico a întrebat:

Ce inseamna airsoft? Am auzit si pe la TV de pusca sau pistoale airsoft! Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| mariusmac85 a răspuns:

Airsoft este firma care produce astfel de arme nu are legatura cu denumirea.Asta e numele companiei ca daca e sa luam motamol cuvintele air=aer si soft=ar veni comod, fragil, etc il limbaj informatic soft=program aceasta e firma http://www.airsoft.ro/ Sper ca am putut sa te ajut
o zi buna binecuvantata iti doresc
Marius

| airsofter007 a răspuns (pentru mariusmac85):

Esti total pe langa.

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

E similar cu paintball dar in loc de bile de vopsele se folosesc bile simple dim plastic si armele sunt replici ale armelor reale

Răspuns utilizator avertizat