| love_1617 a întrebat:

Ce inseamna s. o. s stiu ca ajutor dar cum se traduce in englezakiss

Răspuns Câştigător
| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Mai pe scurt:*

Save Our Souls!= Salvati sufletele noastre!

8 răspunsuri:
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Save Our Souls big grin

| Lucinca a răspuns:

Sopa-opinci-sarmale cu usturoirolling on the floor

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Save of save

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

OS este descrierea frecvent utilizat pentru semnalul internaţionale codul Morse primejdie (· · · - - - · · ·). Acest semnal de primejdie a fost adoptat pentru prima dată de către guvernul german în regulamentele de radio eficiente April 1, 1905, şi a devenit standardul în întreaga lume sub cea de a doua radiotelegrafic Convenţia internaţională, care a fost semnat la 3 noiembrie 1906 şi a intrat în vigoare la 1 iulie, 1908. SOS a rămas semnalul radio maritime, de primejdie până în 1999, când a fost înlocuit de către Organizaţia Maritimă mondial de salvare de siguranţă Sistem. [1] SOS este încă recunoscut ca un semnal de primejdie vizual.
De la început, semnalul de primejdie SOS a constat de fapt dintr-o secvenţă continuă a three-dits/three-dahs/three-dits, toate scurgerile împreună, fără spaţiere scrisoare. În internaţional alfabetul Morse, trei dits forma litera S, şi trei dahs face O scrisoare, astfel încât "SOS" a devenit un mod uşor de ţinut minte ordinea corectă a dits şi dahs. În terminologia modernă, SOS este un Morse "semnal de procedură" sau "prosign", şi modul în care formală pentru a scrie, este un bar de mai sus, cu litere, de exemplu, SOS.
Pe de utilizare populare, SOS a devenit asociat cu expresii cum ar fi "a salva nava noastră" sau "a salva sufletele noastre". Acestea au fost o dezvoltare mai târziu, cel mai probabil folosite pentru a ajuta amintesc corect literele (a backronym). În ceea ce este un semnal SOS prosign, scrisorile sale respective nu au nici sensul inerente în sine, a fost aleasă datorită pur şi simplu să fie uşor de ţinut minte.
fundita:*?

| Sweet00Alice a răspuns:

In engleza se traduce ''Save our souls'' happy

| DODoubleG a răspuns:

Save our souls-salvati sufletele noastre funda?

| Patricia_6146 a răspuns:

Save our soulshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Save Our Souls -salvati sufletele noastre sau ajutati-ne