| pinklov3 a întrebat:

Ce inseamna sa fi vlogger?
Fundawinking

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Corect este ''blogger'', nu ''vlogger''.

Bloggerul este o persoană care împărtăşeşte idei, păreri şi sfaturi conform nivelului său de cunoştinţe celor care le urmăreşte blogul.

| Pricked a răspuns:

Vrei sa spui 'blogger'?

| ZK a răspuns:

Vlogger este acela care postează filmulețe în care își împărtășeșe gândurile sau face tot felul de chestii pentru a face pe plac lumii care îl urmărește."Vlogger" vine de la cuvântul "blogger" dar în loc de litera "b" s-a adăugat litera "v" de la video.Un vlogger face video bloguri.Pe YouTube poți găsi mulți vloggeri, și români și străini.
Baftă!

| justU a răspuns:

Vlogger = Video Blogger
De exemplu vloggeri romani: Gaben, Zmenta, Levi etc.

| Katherineeeee a răspuns:

Vlogger este prescurtarea de la ''video blogger'' adica o persoana care in loc sa scrie pe un blog posteaza clipuri in care vorbeste despre anumite teme de interes comun. De exemplu te poti uita la Tequila.;-)

| Ene_Andrei_1995 a răspuns:

Aici e cel mai bun raspuns pe care ti-l pot oferii https://www.youtube.com/watch?v=XB-2dqKQyRs