| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

Ce inseamna sa iesi din carapace? Am tot auzit de la unii oameni formularea asta, ca trebuie sa iesi din carapace. Ce inseamna asta?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa iesi din zona de confort.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se referă la cei ce au o viață sufletească bogată, dar care nu își împărtășesc sentimentele, trăiesc în lumea lor. Asta este carapacea. Ca să nu suferi dezamăgiri, ca prieten sau iubit, taci și te bucuri singur, sau ești trist tot singur, nu știe nimeni, dar asta pentru că așa vrei tu, să nu știe nimeni. Să ieși din carapace înseamnă a trăi împreună cu ceilalți.

| Popa_George_1996_u2Sd explică (pentru sadrian46):

Si care e problema sa fii intr-o carapace?

| sadrian46 a răspuns (pentru Popa_George_1996_u2Sd):

Asta pe care am descris-o eu mai sus, asta este problema de a fi într-o carapace.

| Andreeush a răspuns:

Adică să ieși din zona de confort, să ieși în lume laughing

| AndaAlexandra a răspuns:

Sa nu mai fi atât de introvertit, timid, rușinos. Să ieși din zona de confort și să încerci lucruri noi.