| natalyia a întrebat:

Ce inseamna semi-anorexica? va rog sa explicati clar

Răspuns Câştigător
| Catherine a răspuns:

Anorexia nervosa este un tip de tulburare alimentara. Oamenii cu anorexie se confrunta cu teama de a se ingrasa. Sunt acele persoane extrem de slabe si mereu preocupate de cantitatea de mancare ingerata. Anorexia afecteaza atata corpul, cat si mintea

2 răspunsuri:
| Oti a răspuns:

Semi? Pai nu inseamna ca persoana respectiva e pe deplin anorexica insa vrea mereus a tina cura de slabire si desi ea e slaba,nu moarta de slaba,arata bine adica, se uita in oglinda si spune"Ce frumoasa sunt, am mai slabit sunt mandra de mine dar parac tot as mai slabi ca am soldurile mari si vreau sa mai slabesc!"...Stii? Ceva in genul, sper ca ai inteles:*