| AlexaMicaMare a întrebat:

Ce inseamna "shop"? De exemplu: "Iar a luat shop asta." Ii aud pe unii din liceu spunand chestii de genul. Presupun ca este ceva legat de marijuana, dar nu sunt sigura. Merci!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| catapinguu a răspuns:

Da, etnobotanice...sau ce trag ăia!

| PrimulPas a răspuns:

Shop= Cumpara in engleza. Poate ai inteles tu gresit smug

| Daniellllll1 a răspuns (pentru PrimulPas):

Te contrazic, shop inseamna magazin si buy inseamna a cumpara.

| PrimulPas a răspuns:

Are mai multe sensuri draga. De exemplu shop and go nu poti sa spui magazin si pleaca, se traduce cumpara si pleaca.

| AlexaMicaMare explică:

Stiu ce inseamna shop in engleza... Ma refeream la argoul shop... Am dat si un exemplu :\