| Adriana_8922 a întrebat:

Ce inseamna :]] si de ce toata lumea foloseste acest semn in loc de = ))?

Răspuns Câştigător
| Namastee a răspuns:

De fapt :]] este : )) si = )) e =]]...probabil ca li se pare mai dragut

mai sunt si : :],:[ etc sau =D=P=)etc.

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Pentru ca acum paranteza aceasta '' ] '' este mult mai la moda decat aceasta '' ) ''. big grin
[ Sper ca m`ai inteles ]

Ma bucur ca te-am ajutat! big grin

| Miina a răspuns:

Buna.
Inseamna "rolling on the floor"
Si se foloseste pentru ca este mai elegant.Ma rog doar atunci cand nu se poate vedea semnul "rolling on the floor".

| Rukhsandra a răspuns:

S-au plictisit de rolling on the floor si pun :]]

| loveyouforever a răspuns:

Ambele semne sunt sinonimehappy...inseamna cam acelasi lucru:*

| ღChloeeღ a răspuns:

:]] este echivalent cu = ))

| cipri08 a răspuns:

Cred ca ti'ai raspuns singura la intrebare. Este o alternativa pentru ": ))".

| alexandra_6780 a răspuns:

Pai...semnul :]] inseamna exact acelasi lucru ca rolling on the floor

Eu cred ca e mult mai folosit :]] pentru ca arata mai bine...sau ceva de genu' tongue