| Selena54 a întrebat:

Ce inseamna "sictir"?
Am tot vazut pe fb si nu stiu ce inseamna >:".

Răspuns Câştigător
| Deennn a răspuns:

E un fel de a alunga pe cineva. happy
Hai sictir! = Pleacă! Mars de aici! Sterge-o!
Bafta. kiss

7 răspunsuri:
| doroteea a răspuns:

Sictir inseamna un fel de nepasare, sila, te-ai saturat de cineva... Eu folosesc cuvantul astalaughing cand ma enrveaza cineva si "ma sictireste" adica ma enerveaza e nesimtit/a, face misto de mine, etc.

Sper ca te-am ajutathappy.

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Eu stiu ca ins du-te draq... laughing in orice caz, e ceva de a alunga pe cineva

| xPinkSunShine a răspuns:

Inseamna "hai taci, hai dispari, JET" laughing

| buterfly a răspuns:

Pai cred ca ceva de genu': "taci!"laughing"nu mai spune nimic"

| KaRa23S a răspuns:

Sictir vine din turceste am impresia = mars, jet, ciuda, dispi (poate insemna mai multe, depinde, oricum nu e ceva de bine)

| annahandball a răspuns:

Http://dexonline.ro/definitie/sictir aici ai semnificatia cuvantului! Sper sa iti fie de ajutor!