| LorenaElena a întrebat:

Buna TPU love struck. As vrea si eu sa stiu ce inseamna cuvantul "sictir"! Dau funda! :*love struck:*

Răspuns Câştigător
| 211wasgnij a răspuns:

SICTÍR, interj. (Arg.; în expr.) Hai sictir! = pleacă! marș de aici! șterge-o!; A da cu sictir = a sictiri. – Din tc. siktir.

SICTÍR interj. peior. : Hai ~ fugi, șterge-o de aici. A da cu ~ a alunga pe cineva, înjurându-l. /

1 răspuns:
| RoxXxiIi a răspuns:

Sictir provine din turca si inseamna sa te *** laughing [Surse sigurehee hee][Stiu turcabatting eyelashes]Fuda?