| UnaDddd a întrebat:

Ce inseamna underrated si plot twist? vreau explicatii,nu link, mersi funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Underrated = subapreciat
plot twist = o modificare care schimba brusc firul unui film, naratiuni, scenariu

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

★Underrated
Inseamna subapreciat.

De exemplu atunci cand tie iti place o carte/un film dar recenziile nu sunt pozitive.

Sa zicem ca mie imi place filmul Z dar el are un scor de 6. *care este destul de mic*
In cazul de fata poti afirma ca filmul este "underrated". Adica este bun dar subapreciat. Deci nu este chiar rau.

★Plot twist
Inseamna schimbare de situatie *sau de scenariu daca o luam mot a mot*
Sau intorsatura de situatii mai bine.

Sa zicem ca avem un roman politist in care o fata a fost gasita moarta de catre prietena ei... Aceasta din urma este socata. Un plot twist ar fi ca prietena aceasta *socata* sa fie de fapt criminalul.

Sper ca ai inteles! Succes!