| Leonitza a întrebat:

Ce înseamnă viaţa cînd ai parte doar de otravă?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

O întrebare foarte interesantă, după părerea mea.
Viaţa are şi momente fericite, dar şi momente triste. Momentele triste ne fac să ne dăm seama cât de importantă este fericirea şi ne fac mai puternici. Pentru unii, acea ''otravă'' numită şi durere, îi chinuie şi ajung în cazul cel mai rău să renunţe la viaţa lor.
Cine sunt de vină? Chiar noi sau persoanele care ne fac rău. Persoanele din jurul nostru ne influenţează stările sufleteşti. Dar, există cel puţin o persoană de care ai nevoie atunci când ''otrava'' te macină. Acea persoană o să devină un fel de pansament care o să îţi alină durerile de la rană.
Nu o să ai parte doar de lucruri negative. Dacă le înfrunţi, dacă le depăşeşti, dacă treci peste situaţie o să îţi dai seama că pentru viaţa ta merită să lupţi.

| Leonitza explică (pentru FemeiaPisică):

Foarte frumos raspuns)
mersi:*

2 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Oamenii foarte destepti isi rezolva problemele mult mai usor decat majoritatea. incearca sa devii asa.
otrava de care zici sunt doar probleme nerezolvate care cer sa fie rezolvate.