| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cînd visez mort?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu inseamna nimic, dar daca tu crezi in asa ceva sa stii ca lumea interpreteaza asta ca un semn bun.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca visezi mort inseamna ca te asteapta un trai bun, fara griji.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vise de noapte, nimic important.

| Bogdana a răspuns:

Este bine pentru personana respectiva, cea pe care ai visat-o moarta, se spune ca alunga moartea... e ceva de bine...inseamna ca va traiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca pentru persoana ce ai visat-o moarta ii va muri o boala sau va alunga moartea de langa el.winking

| onofrei89 a răspuns:

Fericiti cei ce viseaza si nu cred in ele. Oricum eu asa din batrani stiam ca trebuie sa dai de pomana cand visezi mortihappy