| TooNight a întrebat:

Ce inseamna "wifi, liber de retea" la un telefon?
Repede!

3 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, wi-fi vine de la Wireless Fidelity care are reţea fără fir.
Îl poţi folosi oriunde, dacă un local este dotat te poţi conecta şi sta pe net, asta înseamnă wi-fi, fără cablu.
O seară minunată!

| TooNight explică (pentru Brâncuşi):

Si internetul e gratis?

| Brâncuşi a răspuns (pentru TooNight):

Păi dacă eşti în localuri,restaurante da dar nu numai,tu dacă vrei poţi să îţi ei wireless bagi cablul de la net în spate şi ai net oriunde şi pe telefon şi pe laptop, cu ajutorului unui modem sau poate leptopul este dotat cu wireless, dacă e să îţi cumperi să nu uiţi parola, trebuie să ţi-o pui neapărat deoarece vecinii tăi vor sta pe netul tău, ai grijă.
O zi plăcută!