| AnonimFaraPereche a întrebat:

Ce insemna mai exact sa,,iei un lucru ca atare,,? Sau o situatie,, ca atare,,?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa nu incerci sa ii gasesti explicatii, semnificatii sau cauze spectaculoase, sa iei in considerare numai lucrul sau situatia respectiva in cel mai simplu mopd posibil.

| 6Anonim9 a răspuns:

Sa o iei doar ce vrea sa transmita. Daca e o gluma, trateaz-o ca pe o gluma. Daca e ceva serios, trateaz-o ca pe ceva serios.

| acsva a răspuns:

Să o iei ca pe ceva normal/obișnuit și să o lași să treacă fără a căuta detalii.