| TuRneR01 a întrebat:

Ce intelegeti din expresia "Nimic nou sub soare ". Nu vreau citate de pe net si explicatia din biblie sau copiat. Ce intelegeti voi?

Răspuns Câştigător
| Greenscarf26 a răspuns:

Din punctul meu de vedere acesta expresie ne duce cu gandul la faptul ca nu mai este nimic nou de descoperit in lume, la prieteni sau pur si simpu...e ceva ce pentru fiecare om in parte are alta semnificatie insa sensul de baza e ca nu mai e nimic de descoperit, nimic de cautat happy

1 răspuns:
| sublime89 a răspuns:

E o expresie care descrie ceva ce s-a mai intamplat de multe ori.