| Adellee a întrebat:

Ce intelegeti prin energie mecanica totala? Energie potentiala+Energie cinetica? funda...

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună!
Da, asta înseamnă.

5 răspunsuri:
| Adellee explică:

@lora-asta era o intrebare ajutatoare pentru tema.si nici nu aveam nevoie sa imi faci tu tema pun pariu ca nici nu stii ce e aia energie mecanica, dar totusi te bagi in seamawinking

| Adellee explică:

Din moment ce v-am intrebat pe voi cei de pe TPU inseamna ca nu am gasit nici pe google si nici in manualwinking

| Adellee explică:

Am prof.sunt in a 8 a chestiile astea s-au predat intr-a 7 a, dar nu tin minte sa imi fi zis ceva de energie mecanica totala.m-am uitat si in caiet... oricum nu mai conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca trebuie sa deschizi manualul la aceasta lectie si sa citesti ca acolo ti se explica.
Sau Google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este interzis sa pui intrebari legate de teme pe TPU! Uita-te in regulament!
Dar tu nu ai prof(esoara)?