| Bianca_9620 a întrebat:

Ce intelegeti prin libertate? funda pentru cel care explica cel mai bine :X

Răspuns Câştigător
| Nightfall a răspuns:

Libertatea este, pentru mine, cel mai important lucru, prioritar tuturor celorlalte. In opinia mea, este singurul lucru necesar pentru a obtine fericirea adevarata, insa este probabil cel mai rar intalnit dintre toate. Doar atunci cand o persoana reuseste sa traiasca cu adevarat liber, va reusi sa-si castige pe deplin fericirea. Pana atunci, o poate cel mult atinge, ocazional. Eu unul, nu cunosc si nu am auzit de nimeni cu adevarat liber in prezent.

Libertatea adevarata presupune sa renunti sa iti urmezi mintea si regulile si in schimb sa le inlocuiesti cu inima si dorintele tale, sa nu te lasi constrans de absolut nimic, sa nu fi niciodata afectat de parerea altcuiva, de circumstante, situatii, intamplari, riscuri, urmari, esecuri, de nimic. E nevoie de un curaj extraordinar pentru a trai liber. Asta inseamna pentru mine libertatea.

4 răspunsuri:
| Landied a răspuns:

LIBERTATE-poti sa faci orice, atata timp cat faci ceva moral si nu atentezi la intimitatea altuia sau sa faci lucuri nemorale.Adik esti liber daca respecti legea, daca nu, putina ''racoare'' si nu mai esti liber.

| Sperietoarea a răspuns:

Libertate adica sa poti sa faci ce vrei tu fara ca nimeni sa nu-ti spuna ce sa faci.

| white2 a răspuns:

LIBERTATE : sa faci ce vrei cand vrei cum vrei si cu cine vrei!

| Rain_3567 a răspuns:

Eu prin libertate înţeleg, să poată să-şi exprime propriile păreri şi opinii, adică să nu ai restricţii, şi dreptul de a-ţi alege propriul destin.