| anonim_4396 a întrebat:

Ce intelegeti prin VANITATE? Nu vreau definitia, stiu ce inseamna. Vreau parerea voastra.

Fundaaa; x

Răspuns Câştigător
| andrey23 a răspuns:

Vanitatea este dorinta de a face impresie si de a iesi in evidenta.
te duci pe undeva si faci pe smecherul...

1 răspuns:
| Psihoyounger a răspuns:

Eu cred că fiecare dintre noi avem o oarecare urmă justificată de vanitate. Mi se pare absurd să spunem că suntem ușă de biserică, perfecți, că noi nu am făcut niciodată nimic etc. Fiecare avem pasiuni ascunse, secrete pentru care ajungem să simțim invidie, acele plăceri ascunse și incitante. Pe scurt, fără o oarecare urmă de vanitate (nu în exces), viața ar fi mult prea monotonă.