| Fumiko a întrebat:

Fericirea! Ce inseamna pentru voi, care ar fi definitia voastra pentru fericire?

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

FERICÍRE, fericiri, s. f. Stare de mulțumire sufletească intensă și deplină. ◊ Loc. adv. Din fericire = printr-un concurs de împrejurări favorabile. – V. ferici.

De ce să redefinesc cuvântul când exact ăsta e sensul lui? Mă gândesc la ce voiai să faci referire însă te-ai exprimat prost. Ceea ce ne diferențiază la acest capitol sunt mijloacele prin care putem ajunge la ea și modul distinct prin care aceste mijloace o influențează.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Stai sa ghicesc fara sa ma gandesc prea mult, pentru tine fericire inseamna un amarat de UEL,, nu?
Scuipa direct raspunsul asta, lasa filosofatul!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Amărât nu e să știi.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nici nu stii cat imi place mie sa te ironizez in momentele astea, cand Utd e la pamant si am gasit si eu un diavolisor care sufera din plin!

| gemeni6226 a răspuns:

Libertatea de a face ceea ce vreau eu, asta bineinteles pe linga sanatate.

| ShaOfHatred a răspuns:

Fericirea e situationala. Noi ne creem fericirea. Nu exista fericire adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea e fericire, doar o stare.