| Iubareatzãã a întrebat:

Ce liceu din Bucuresti imi recomandati cu mediile de admitere intre 8.50 si 9.10? Unul bun - profil filologie! Funda!:*

Răspuns Câştigător
| dianamrrrrr a răspuns:

Creanga e genial, daca nu as fi intrat in lazar a doua optiune era creanga. e foarte exigent si se dau note pe bune. moisil si spiru, basarab. astea sunt mai ok. deja cele cu 8.50 nu mai sunt tocmai ok, sincer. eu zic ca optezi pentru astea. oricum, o sa primesti o prosura de la minister cu toate liceele din Bucuresti, cu mediile de acum, de acumun an si de acum doi ani ca sa vezi evolutia lceului, numarul de locuri, profilele adresa, numere de telefon. absolut tot.winking

1 răspuns:
| michelia a răspuns:

Vrei sa dai admiterea sau sa te transferi acolo?
Daca esti in clasa a opta, trebuie sa-ti faci tu singura topul preferintelor, in functie de media de admitere, reputatia liceului, distanta etc.
Oricum trebuia sa ai variante de rezerva. Media banuiesc ca e cea a claselor 5-8.
La evaluare poti sa cresti sau...
Cauta pe net lista tuturor liceelor cu clase de filologie din Bucuresti ( intii din sectorul tau) si apoi vezi pe site-ul www.edu.ro prima si ultima medie de intrare de la fiecare.
Si uite topul!:)