| LoveMadScience a întrebat:

Ce limba imi recomandati sa studiez: germana sau spaniola?happy
Argumentatiwinking
FUNDA + VOTURIkiss

5 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Spaniola pentru că e o limba mai uşoară!happy

| mona a răspuns:

Germana...chiar daca e mai grea, e mai bine vazuta in lume decat spaniola

| Saya555 a răspuns:

Buna...eu zic sa studiezi spaniola. eu fac germana la scoala si e rea si dura limba. Spaniola e mai muzicala, ca engleza. germana si spaniola sunt doua limbi grele, dar spaniola e mai placuta. asta e parerea mea.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Desi germana e mult mai grea si probabil ti se va parea si mai urata decat spaniola, ea este "la moda" acum. Mai nou, daca nu stii engleza, germana e cautata dupa. Crede-ma ca stiu, verisoarea mea chiar preda cursuri de germana in particular, si chiar e destul de solicitata.
O zi buna si sport la invatat!

| Feeltheflow15 a răspuns:

Germana e mai cautata...happy