| xSequel a întrebat:

Ce limbi straine invata japonezii? Am observat ca majoritatea nu stiu deloc engleza...sau mi se pare mie?

2 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu stiu despre japonezi insa am observat ca sunt foarte multi coreeni cei care stiu engleza.In special actorii,eu zic ca pentru actori, cantareti, toti cei din televiziune, indiferent de tara din care provin, engleza trebuie tratata ca o regula.Insa,asa cum ti s-a mai spus, accentul joaca un rol foarte important.Nu poti invata o limba cand tu nici macar nu stii sa pronunti un cuvant din limba respectiva.De exemplu,un englez nu poate invata romana,nu la fel cum invatam noi engleza, asta pentru ca romana este o limba foarte grea, si avem cuvinte si consoane, vocale, pe care alte tari nu le au.Probabil ca si in japonia, actorii, cei din televiziune stiu engleza, nici la noi in Romania nu stie toata lumea o limba strainahappy.Bye!

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Din cauza accentului.E foarte greu sa pronunte engleza cat de cat bine.