| Kawaii666Nezumi a întrebat:

Daca vreau sa dau la facultatea de litere (sau limbi straine, cum s-o numi ea) si aleg doua limbi straine trebuie sa le stiu dinainte? Adica daca vreau sa aleg engleza si japoneza, trebuie sa stiu din ele cate ceva dinainte sau ma invata tot ce e de stiut acolo?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca e la Bucuresti engleza trebuie s-o stii si dai admitere iar japoneza se ia de la 0.
Tine de facultate.
La Timisoara unde ai 2 limbi trebuie sa le stii si dai admitere la ambele.

| Kawaii666Nezumi explică (pentru Adry05):

Si la Bucuresti pot face 2 limbi simultan?

| Adry05 a răspuns (pentru Kawaii666Nezumi):

Da, la anumite sectii.