| FanPoP a întrebat:

Ce lucruri sunt in sims 3 si ce lucruri sunt in sims 2, mai exact ce diferente? funda!

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
În Sims 3 feţele oamenilor sunt schimbate, în sensul că apar mai realiste şi ai mai multe opţiuni de customizare disponibile. De asemenea, obiectele de mobilier au o varietate mai mare şi un design diferit, iar Simşii pot face noi acţiuni, pe lângă cele cu care te-ai obişnuit în versiunea precedentă.
În plus, ai şi numeroase Expansion Pack-uri pe care le poţi instala.