| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Ce ma fac cu cosurile acesteahappyeu am tenul gras dar am cosuri multe(nu exagerate)dar pentru mine sunt destulehappy...stiit ceva leacuri pentru asa ceva ceva creme naturale ceva dar sa fie bune (sa nu lase semnestraight facesa ma trezesc cu altceva pe fatalaughingsi apropo dau funda!

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Spala-te cu ceai de musetel.Iti curata tenul in profunzime, fiind si un remediu natural.
Incearca si o baie cu aburi:opareste intr-un bol mare 2 pumni de ierburi cu efect antiinflamator(menta, salvie, coada-calului, podbal, cimbru si musetel); tine fata 10 minute la aburi.
Sunt remedii simple si ne-costisitoare.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

| Lora a răspuns:

Piseaza 2 aspirine adauga miere de albine si amesteca, da-te cu aceasta masca pe fata, tine-o jumatate de ora apoi spala-te.Folosesti-o doar de 2 ori pe luna.

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg explică:

Nu stiu la cine sa dau funda pentru ca toate raspunsurile imi sunt folositoarehappyma uit si dau la cea care are cele mai putine fundehappy