| Xeniaa a întrebat:

Ce machiaj mi se potriveste.(de zi cu zi, nu complicat si colorat) am parul blond-castaniu ochii albastri deschisi. funda

1 răspuns:
| raluka18 a răspuns:

Pai pentru parul blond poti folosi un machiaj ff usor, nu foarte incarca dar sa arate bine si feminin o crema hidratanta pentru ten pentru a proteja tenul, apoi folosestiun fond de ten de culoare maslinie dar nu f inchis nr 6 ar fi bun pe urma aplici un fard de culoare usor alburiu pe pleoapa exterioara si mergi cu el pana dedesubtul ochiului dar ff sters doar o umbra dupa acesta faci o umbra grii dedesuprul conturului albdar cu care mergi iar in coltzul ochiului apoi un negru putin shters si o dunga f subtzire d tus negru dar numai deasupra genelor dupa care folosestiun dermatograf negru pe pleoapa inf dupa care aplici rimelul in finalizarea ochiilor iar pentru obraji folosestiun fard puuutin rozaliu iar pentru bune un glos rozaliu dar sa nu iasa in ecidentza ff tare o sa aretzii bestial. a da si un sfat,fardul albastru nu merge nicidata la ochi albashtrii, ai inainte de fondul de ten foloseshte o crema ca protechtie, uleiul de mazline este un bun demachiant si cel mai bun hidratant pentru ten. good luck