| bluesky a întrebat:

Vreau sa slabesc, in vancanta am reusit, dar in timpul scoli, e o problema: dimineata nu vreau sa ma trezesc asa devreme ca sa mananc iar la scoala de obicei mananc sandwich cumparat care e fast food si ingrasa.Cum mi-as putea organiza programul de mese astfel incat sa slabesc? Ce sa imi pun cu mine la scoala avand in vedere ca ajung acasa la 14:30?

Răspuns Câştigător
| Alexandra9647 a răspuns:

Daca nu-ti place sa mananci dimineata, atunci nu manca. Dar cand ti se face foame la scoala e bine sa mananci altceva in afara de fast food pentru ca asa e cel mai rau. Incearca o patiserie sau niste biscuiti de la vreo alimentara. E mult mai indicat asa. Si apropo de mese, mananca la 14:30 cand ajungi si ai grija ca ultima masa sa fie pe la 19:00 cel tarziu. Mai poti sa incerci sa mananci cand nu ti-e foame, ca sa mananci des si putin. Deci dimineata. Alegerea e a ta. Succes!

1 răspuns:
| work a răspuns:

Iti pui sandwich de acasa si un mar sau un fruct