| Smalzeero a întrebat:

Ce materii si cate ore din fiecare materie se face la stiinte sociale in clasa a 10a? Dar la filologie? Si la ce se dau tezele la ambele profile? Mersi anticipat pentru raspuns.

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Pai la sociale ai asa: 4 romana, 3 geografie, 3 istorie, 2 mate, 2 fizica, 1 chimie, 1 sport, 1 tic, 3 psihologie, 1 dirigintie, 1 biologie, 3 engleza 2 franceza ( depinde de optional la astea), 1 muzica, i desen dar aleatoriu, adica o saptamana faci muica una, desen si o ora de religie.
La filologie sunt cam la fel numai ca la englexa sunt 4 ore, sau franceza, depinde ce intensiv estibig grin