| bubultzz a întrebat:

Buna!
Vreau si eu sa stiu la stiinte sociale si filologie din ce se dau tezele si bacul ( si din ce clase se da fiecare materie)! dau funda pentru cel mai concret raspuns.
Multumesc

2 răspunsuri:
| EleSimoo a răspuns:

Am terminat filologie romana-spaniola
Am dat teza la:
- romana
- latina
- limba straina (in cazul meu spaniola)
- istorie (aveam de ales intre istorie si geografie)
Amdat bacul la
- romana
- istorie
- la limba straina am dat examen in clasa a XI -a, deci nu a mai fost nevoie sa dau bacu
- competente digitale (TIC)
- am avut de ales intre geografie, psihologie, filosofie si logica.

| EuGabriela a răspuns:

La ambele profile nu dai bacul la mate tezele sunt aproape la fel la filo dai engleza mai greu, istorie, limba straina, si psihologie si la celalalt profil dai la fel doar ca la istorie mai greu, mate fizica si chimie faci doar in prmii 2 ani funda?