| Zuzazozo a întrebat:

Ce medicamente sunt mai bune pentru durerea in gat? Faringosept,Hexoraletten N,Stepsils, Decasept sau Tamtum verde.Ce imi recomandati?batting eyelashes
Ofer fundita.winking

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Andreea, Augumentinul este un antibiotic foarte puternic si se ia doar la recomandarea medicului. Sincer le-am incercat pe toate in afara de Hexoraletten N.Depinde ce gust iti place Faringosept si Stepsils au un gust dulce, pentru mine prea dulce, Decasept si Tantum verde sunt mentolate, decaseptul e foarte bun doar ca iti coloreaza limba in albastru, si tamtum sunt bune au un gust mai putin mentolat decat decaseptul, exista si tantum lemon dar pe ala nu l-am incercat.

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Iti recomand Tantum Verde. Este singurul pe care il folosesc atunci cand am astfel de probleme (destul de rar) si chiar este eficient, desi are un pret ceva mai mare.

| Husicel a răspuns:

Augumentin

| Mmonikka98 a răspuns:

Pe mine ma ajuta Decaseptul.