| anonim_4396 a întrebat:

Ce medie trebuie la filologie?

7 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Depinde, daca te referi la liceu, atunci trebuie sa ai medie peste 8, daca totusi vrei un liceu bun, daca te multumesti cu un liceu rau-famat, atunci gasesti licee de filologie cu medii si mai mici.
De ex, eu am intrat intr-un liceu de filologie din Brasov cu 8.27 la bilingv franceza.

| catalina_2916 a răspuns:

La liceu iti trebuie medie peste 8.50,adica asta a fost ultima medie cu care s-a intrat la mine in clasa.eu sunt tot la filologie.

| getty a răspuns:

Sa intrii la facultatea de filologie? sau ce?
daca da, trebuie sa ai peste 8.

| getty a răspuns:

Adica nah, depinde de universitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de liceu si oras.
eu una.am intrat la filologie bilingv cu 8.90.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si in general este un profil greu? pentru ca si eu vreau sa merg tot la filologie pentru a scapa de matematica...si stiu ca se bazeaza mai mult pe limbile straine inclusiv romana

| Ace a răspuns:

Depinde, daca vrei sa mergi la facultate sau la liceu si de judet