| Maniax a întrebat:

Ce Memorie RAM imi este buna pentru ce am eu? ma intereseaza un model, pret... daca se poate si site de unde pot sa il cumpar
http://img822.imageshack.us/img822/8642/uitrz.png

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Memoria ta este de 1024 Mb la 400 Mhz frecventa. Din imagine reise ca poti sa pui si la 800 Mhz. Capacitatea o pot spune daca-mi spui ce placa de baza ai: numele si codul (Ex.: Asus P5B) dar presupun ca poti pune pana la 4 Gb. In acesta situatie poti sa iei doua module de memorie de cate 2 Gb la 800 Mhz. Intra pe Shopmania si vezi unde sunt mai ieftine. Scrie asa (dupa ce intri pe Shopmania) : ddr2, 2048 Mb, 800 Mhz si vezi unde-s mai ieftine. Daca vrei sa ai si calitatea cauta firme bune (Kingston, Kingmax, Corsair, Mushkin, Teamgroup, A-data, Zeppelin/ Silicon Power.