| Mitchi a întrebat:

Ce meniu ati alege pentru o petrecere? Cel mai bun primeste funda.

Răspuns Câştigător
| EllaGirl97 a răspuns:

1. Aperitiv :
Se gasesc pe net niste retete, in care sunt asezate pe farfurie mai multe feluri de mancare, aceleasi numai ca sunt combinate si numai ca sunt asezate intr-un gel comic, office, horror sau fie tema petrecerii
bautura fel 1 : apa rece, suc natural (fresh)

2.Cartofii brajiti :
a.cu branza pe deasupra
b.amestecati cu ou
c. taranesti
d.gen ceo de la McDonald's Weegys
Carne :
pulpe de pui
Friptura
Cotlete
Frigarui
carne la gratar
pui la rotisor
mici
pizza
shaorma
Salate :
a.De rosii
b.De varza rosie
c.De varza alba
d.De varza rosie do alba
e.Salata de beof
g.Salata orientala
h. Salata de muraturi
i.Castraveti/Gogosari/Conopida/Gogonele acre/acri.in otel. in saramura
Bauturi fely 2 : Sucuri de orice fel
S-ar mai putea manca si peste

3.Desert
Prajituri, furescuri, tort, covrigei, alune, saratele
bautri : Sampanie si sucuri daca este o petrecere mao de adolescenti mai mari s poate pune si vin sau bere sau chiar wisky,

DISTRACTIE PLACUTA!

2 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Depinde de petrecere. Daca ar fi una doar asa, de distractie cu prietenii asi alege sucuri de toate felurile(nu naturale; ideeea la o petrecere e sa mananci si sa bei toate tampeniile laughing ), 4-5 pizza (depinde cati invitati), popcorn, chips-uri, sanwich-uri(sunca si branza hohland feliata, poate si castraveti sau ardei), covrigei, salatini.Nu cine stie ce meniu, lucruri de baza, cat de cat usoare. Distractie placuta la petrecerewinking

| pwp a răspuns:

La primul fel:
cascaval, muschi, salam, masline, castraveti, mustar poti sa pui la fiecare in farfurie sau un platou mare de unde sa ia fiecare

felul doi:
sunt multe :
cartofi prajiti cu carne
piure cu copan si sos
mancare la cuptor
carne la gratar
pui la rotisor
mici
pizza
shaorma

desert:
nelipsitul tort, care ar fi bine sa fie si de cioco si de frisca, ca lu unii le place c si lu unii f, si pune si un platou cu fursecuri si rulada

sucuri:fanta sau tutti fruti, coca-cola, apa plata, apa minerala, si la tort ai putea avea si o sampanie de copii. sper ca ti-am fost de ajutor love struck