| anonim_4396 a întrebat:

Ce mi se intampla daca am dat poze dezbracat pe telegram si sunt minor si un om a zis ca va veni politia ca are poze cu fata mea si stie unde stau ce se intampla va rog sunt speriat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-le imediat parintilor ce ai facut, fiindca postarea de poze nud pe internet sau de trimitere prin email sau alte site-uri de socilizare, este Ilegala si total interzisa, cel care o afce este pasibil de dosar penal si inchisare, de la 3 ani la 12 ani.

Cui ai trimis tu acele poze nud?
Cum de au ajuns pozele tale un un barbat de pe internet?

Legile sunt aici:

https://lege5.ro/......odul-penal

https://vedemjust.ro/revenge-p o r n-2/

| dullcat a răspuns:

Vorbeste cu parintii si mergeti la politie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poate sa cheme nicio poliție dar șterge pozele cât mai repede, s-ar putea sa te trezești în ipostaze dubioase!

| Xox0 a răspuns:

Tu poti sa il ameninti cu politia, nu el pe tine. Daca te santajeaza cu pozele alea intime, poate fi arestat.

| NicoleAB a răspuns:

Probabil vrea doar sa te sperie sa termini cu lucruri din astea, sunt foarte grave. Daca continui asa o sa ai neplaceri din ce in ce mai mari. Lasa prostiile si concentreaza-te pe lucruri serioase, te-ai gandit la viitor?