| ELiziMcG a întrebat:

Ce miza as putea pune la un pariu cu prietenul meu? Dau funda!
Menționez ca am 15 ani.

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Bani.

| RainmakerX a răspuns:

Ai 15 ani deci nu prea ai ce sa cauti acolo.

Sunt mai multe cazuri :
a. O sa vada direct ca esti minor si o sa-ti spuna sa pleci intrucat pariurile sunt pentru persoane 18+.

b. O sa-ti accepte pariul dar daca se intampla sa castigi atunci o sa ai nevoie de o persoana de 18 ani care sa ridice "premiul".
Pe scurt : iti cere buletinul deci nu incerca sa "fentezi".

Nu mai spun posibilitatea pierderii mizei... asta se stie deja.
Succes daca te decizi sa joci totusi!

| ELiziMcG explică (pentru RainmakerX):

Eu vorbeam despre un pariu amical, nu despre unul sportiv. Pus mai mult în gluma cu prietenul pe chestii haioase...

| RainmakerX a răspuns (pentru ELiziMcG):

Ah, scuze. Noi facem pariuri de genul pe gume sau cafea de obicei dar banuiesc ca puteti face pe orice dar sa nu fie scump... sa fie ceva ce iti permiti sa pierzi.

Eventual puteti face pe intrebari daca aveti incredere unul in altul sau provocari. Pe intrebari adica pierzatorul trebuie sa spuna ceva personal despre el sau pur si simplu il intrebi tu ceva ce vrei sa stii despre el.Mai facem si pe bani dar ii inapoiem la sfarsitul zilei.

Eu de obicei aleg gume dar daca vrei chestii haioase atunci puteti face pariuri pe provocari pentru ca acestea sunt foarte amuzante atata timp cat nu ai "prieteni" nesimtiti care vor sa te faca de ras pe strada.

Stiu 2 colegi care jucau ceva de genul dar pierzatorul primea o palma sau un bobarnac. Pierdea cel care renunta.

| WaterDrop a răspuns:

Cine pierde face cinste cu un suc, mancare, etc. Ceva ieftin, nu scump.Sau o provocare care sa va amuze pe amandoi insa care sa nu-l afecteze in vreun fel jenant pe partener: sa te pupe undeva, sa-ti aduca o floare de nu stiu unde, etc.

| NAT0 a răspuns:

Cel care pierde să se lase tuns de cel care câştigă.laughing
Dacă câştigi, îi desenezi cu ciodul, cu lama, cu maşina, cu ce ai, modele pe la tâmplă, pe la spate, să-l faci ca la final să se tundă 0.laughing

| Jrr_Klaudiu_1995 a răspuns:

Sunt mai multe cazuri :
a. O sa vada direct ca esti minor si o sa-ti spuna sa pleci intrucat pariurile sunt pentru persoane 18+.

b. O sa-ti accepte pariul dar daca se intampla sa castigi atunci o sa ai nevoie de o persoana de 18 ani care sa ridice "premiul".
Pe scurt : iti cere buletinul deci nu incerca sa "fentezi".
Nu mai spun pierderii mizei