| anonim_4396 a întrebat:

Ce model de bratari ale prieteniei sunt astea?

http://bratarileprieteniei.files.wordpress.com/2010/06/6 800.jpg

2 răspunsuri:
| KidduHerexD a răspuns:

Hei! sunt impletite cu ate de diferite culori.
poti face si tu aceste modele pentru ca daca sti ca iti impletesti parul poti sa impletesti si ata nu?
uite mai jos niste pasi de urmat:
1. daca vrei sa iasa cat mai frumos ia ata de lana(mai groasa)
2.masoara-ti mana cu ata si apoi tai-o(daca va fi prea mica nuprea va fi comoda si daca o so fortezi se va rupe iar daca va fi prea mare iti va cadea.trebuie sa iei ata si so infasori in jurul maini tale.
3.acum ia diferite culori(trebuie sa fie combinati cat mai colorate dar cat mai potrivite!)
4.cand ai terminat de impletit fa la capat mai multe noduri inacelari loc pentru o siguranta mai mare.
5. apoi brobeazo si vezi cum iti vine.
6.aceste bratari se poarta 1 sau mai multe tu si prietena ta asa ca trebuie inainte de tot sa ii masor si ei mana.
7.ia-o de la capat si fai si ei o bratara.
dupa mine este mai dragut sa le faci singura decat sa le cumperi.
si se gasesc si foarte greu mai mult pe la mall si acolo toate sunt mai scumpe.
mult succes si ai grija de tine:*! funda?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol. logic ca da. dar tu mi-ai spus cum se fac bratari impretite in 3. FRATE! nimeni nu stie cum se numeste modelul ala de bratari ale prieteniei? Si nu, nu iti dau funda.