| mariutza a întrebat:

Ce nazbatii a'ti facut in copilarie?big grin

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Destul de multe. E greu de spus acum una. Tin minte cand ma credeam Tarzan si ma trageam cu draperiile laughing

| marrr a răspuns:

Am spart globul bunicii si mi-am cerut scuze cam asa:
"Spat Malina lobu. Iapta-ma motita"-insemnand "Spart Marina globul. Iarta-ma bunica"laughing-
Si intr-o zi primisem o rochita de la verisoara mea, iar cainele pe care il aveam fusese al ei mai demult.Era cam de doua ori cat mine, in fine.Stiu ca m-a luat odata de rochita si m-a tarat prin toata curtea si m-am pagubit cu niste zgarieturi de o usturime profundarolling on the floor

Candva mi-am imbracat cateaua in propriile mele haine+lenjerie

Spargeam geamuri jucandu-ma tenisrolling on the floor
Cand aveam musafiri si ei plecau, ma duceam sa golesc paharele de bere.
Le-am zis odata unor cunostinte "Ba da voi nu mai plecati ca mie mi-e somn"rolling on the floor.
si ar mai fi.
Cand eram la gradinita imi placea de un tip dupa care fugeam ca sa il pup; el a plecat la brasov si intr-o zi a venit cu bunicu-so si mi-a adus o punga de bomboane sugusrolling on the floor
memoriesday dreaming...

| Marii a răspuns:

Am spart pahare, chiar foarte multe, am stricat gradina unei babe pentru ca ne-a spart mingea, am fugit de acasa (dar am fost gasita repede), cred ca au fost mai multe, dar nu-mi mai aduc aminte. happy

| єℓєηα a răspuns:

Pai... nu stiu cu ce inceplaughing

Cand m-am duc la gradinita ma urcam pe masa si le spuneam educatoarelor ca sunt babe urate.

Spargeam totul prin casa.blushing

Luam rujurile mamei si mazgaleam peretii. laughing

Am spart catvea farfurii cand am incercat sa ma joc de'a bucatareasa. laughing

Am rupt chestia aia de care se atarna perdeaua. =)

| mariutza explică:

Ma scuzati am vrut sa scriu "ati"

| allleeeee a răspuns:

Inca mai sunt copil :p.
Pai cand eram mica am spart scrumiera preferata a mamei si m-am taiat atunci in talpa piciorului si in mana.big grin
Am spart de curand un geam cu mainile goale fara sa ma tai.laughing
Mi-am rupt mana in casa pentru ca m-am impiedicat de papuci de casa.happy
M-am dus undeva la o cunostinta si am spart un tablou.:p
Cand eram la gradinita era sa fug cu un baiat ca ma obliga el dintr-un parc in care iesisem cu gradinita.:p
Mi-am pierdut telefonul in zapada si l-am gasit.laughing
I-am zis mamei ca stau prin preajma la joaca si eu m-am dus tocmai in cucuietii din deal.big grin
Si mai sunt dar nu mai stiu.happy

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Daca incepe nenea sa iti povesteasca se blocheaza serverele TPU

| Catalinna a răspuns:

Aveam vreo 4-5 anilaughing
si unchiul meu dormea.
Buny m-a trimis ca sa ii spun sa vna lacafea
am mers si i-am zis asa"unchiu hai a cacaia"rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
el:" bine imd "
tot ast nu vine, iar ma duc
"unchiu zis buna hai cacaia"
tot nu vn...
si ma duc, iau un pahar cu apa... ii dau una in cap,laughinglaughinglaughing saracu nu stia pe ce lume traiestehappyhappylaughinglaughinglaughing. fug pana la usa si ii spun
"eu zis, da tu nu venit"laughing

| dailydaisy07 a răspuns:

Desenam pe pereti, usi, mobila si oglinzi!

| mihaelutzamy a răspuns:

Si eu inca mai sunt copil!tongue
Cand eram mica am tras de vaza cu flori si mi-a venit peste nas si am semn mic si acumbig grin!

Mi-am rupt mana stanga de 3 ori! de doua ori varul meu mi-a rupto a treia oara m-am impiedicat de pisica mea si am cazut!

Mi-am enervat cainele in asa fel incat mi-a rupt o bucata din pantalon(pe bune)!happy

Plecam la joaca undeva si de fapt ajungeam altundeva!

Am fost la o prietena si am stat mult, ploua si eram cu bicicleta si era noroi si m-am infundat acolo!

am facut foarte multe nazbatii, nu-mi mai amintesc acum!:X

| Iulică_3456 a răspuns:

Am crescut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varmiu era mai mare cu 12 ani ca mine si cand el avea 16 ani se uita la vampire knight si era scena in care kaname o musca pe yuuki si ii dadea sangele pe gura si am tras si eu cu ochiul.Peste o ora i-au conturul de buzeal mamei si incem sa imi fac si eu pe langa gura ca si cum ar fi sange. Dupa aia m-am dus si am muscat catelu de gat. rolling on the floor

M-a convins varmiu a trag dintr-un pix cu pasta rosie si m-am facut totuna la gura.

Vroiam sa il omor pe varmiu cu ciocanu.

Cand eram la tara m-am luat la tranta cu calul.

Aveam niste pantaloni de un roz tipator si de cate ori ma duceam la matusamea avea o pisica care mereu sarea si se apuca cu ghearele de pantalonii mei.

Fiind fata dar traind ca un baiat ma luam la tranta cu toti.

De cate ori mama imi punea o richie eu mi-o puneam in cap ca n-o suportam.

Mi-am dat colegu de la gradinita cu capu de banca ca m-a calcat cand dansam.

I-am spart geamu lu bunicamea cand m-am jucat fotbal.

Am vrut sa ma sinucid la 6 ani! rolling on the floor

Vroiam sa ma casatoresc la 3 ani cu unu de 17.

De cate ori era curaj caine fricos in curte si in casa trebuia sa fie liniste ca altfel iesea prapad.

I-am zis mamei ca daca imi face un frate il arunc pe geam.

Cand aveam 3 ani tata m-am pus sa ma legane pe picioar si imi canta un cante da a adormit el inaintea mea si eu m-am dat jos din pat si m-am dus in cusca catelului si m-am culcat cu el

M-am indragostit de varmiu.

| ingerasha ^^___^^ a răspuns:

Pai intr-o zi ramasa acasa singurica m-am dus sa caut prin sertarele mamei si a tatalui si acolo am gasit o cutie de prezervative big grin laughing ma duc la baie desfac abalasul unde era prezervativul si le umblu cu apa...laughing le foloseam pe post de baloane ca na nu stiam ce era alea PREZERVATIVE.

Ma duceam la vecini si le furram ciresele si merele happy

Alergam catei prin curte