| miha_3376 a întrebat:

Ce nazbatii ati facut in scoala generala?

Răspuns Câştigător
| Sabwy a răspuns:

Cate n-am facut? Pai sa-ti zic prima mea nazbatie. a fost ca am avut o idee. toti elevi.(cu toti eram in clasa a3-a parca .eram nebuni cu toti) ne pregrateam de un test. doamna invatatoare... scria la tabla intrebarile. si noi tiptil. tiptil ne-am strecurat afara din clasa. si am fugit at ne tine puterile. pe coridor. pana am ajuns in spatele scolii. de unde am sarit gardul si am plecat acasa laughing. ce ne-am mai putut rade.laughing dar a doua zi. am primit o nota mica cu toti.laughing)laughing... Dar a fost o nazdravanie asa de tare love struck a meritat happy

28 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Am facut...nu sunt un copil problema, dar nu e timpul pierdutlaughing :
-m`am certat cu doua profe dintre care una mi-a scazut nota la purtare
-am spart un geam[fara sa vreau]
-am incuiat o fata in toaleta
-am muscat un baiat de gat whistling
-am facut misto de o profa si ea era in spatele meu
-l`am facut pe dirigu` chel in fatalaughing
Nu imi mai aduc aminte acumthinking probabil mai sunt si altelebig grin laughing

| thegreatgatsby a răspuns:

Pfff... o groaza laughingEu trec cls 8. Odata am luat o banda dinaia de"stop! politia"si am legato de o parte si de alta a usii si am rasturnat bancile si am dat cu ketchup. (era 1 aprilie cred) si neam ascuns toti la coltul coridorului laughing reactia a fost pe masura. Hmm...motivam absente muahaha. ne batem cu apa si bulgari de zapada in clasabig grin.Luam caciuli, fulare cu steaua bucuresti si le lipim pe perete pentru inspiratie la testerolling on the floor

| Antrax a răspuns:

Arunc-am cu pungi cu apa de la etaj

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

N-am invatat deloc.

| Pepper9 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 6-a acum dar am facut vreo 2 nazbatii in clasa a 5-a(si parintii mei sunt profesori acolo laughing

-In ora de modelaj am inceput sa ne batem cu lutul si am pus lut pe perete, pe usa si profa ne-a dat 3 la fiecare dar ne-a iertat happy

-Asta e o prostie.Trebuia sa-i dam la profa de modelaj un cadou de 8 martie dar colegii mei si cu mine am inceput sa mancam ciocolata si am deschis cafeaua(regret asta). Am platit 10 lei fiecare.

In cls 1-4:
-Am spart un geam
-In cls a 4-a un coleg avea o bricheta si ne-am dus in beci unde erau doar gunoaie(era iarna). Si noua ne era frig. A aprins un foc micut si asa ne-am incalzit. Puteam sa dam foc scolii laughing
-Am mai facut multe dar nu imi mai amintesc.

| Casiana a răspuns:

Offff...acum m-ai facut sa ma gandesc... Ce amintiri frumoase...Cand eram eu in generala, acum vreo 7-8 ani, prin clasa a 7 a, neavand apa in clasa, aveam langa tabla o galeata cu apa, si profa de mate mereu isi spala singura buretele pentru a sterge tabla... Dupa notele mici de la un test, baietii atunci cand au umplut galeata cu apa au facut laughing "pipi" laughing in galeata...Doamne si ce am mai ras cand am vazut ca a bagat mana sa spele buretele...Nici acum nu stie profa... Faza cea mai tare era cd schimba paginile la cartie, fiind in varsta isi umezea laughingdegetelelaughing...Eu am fost toata ora pe sub banca, deoarece numai puteam de ras!

| Shery a răspuns:

Aoleu laughing sunt prea multe si nu ma pot hotari pe una...

| Shery a răspuns:

Pai... cred ca a fost haios(si dureros) in clasa a VIII-a, dupa ora de istorie, un coleg si prieten foarte bun m-a tot invartit vreo 5 minute, pana m-a ametit si apoi mi-a dat drumul laughing am dat cu capul de tabla si ma durea rau de tot, nu ma mai puteam tine pe picioare de ametita ce eram... proful s-a enervat si a vrut sa se ia de prietenul meu, dar eu l-am mintit si am zis ca nu ma doare, ca sunt doar ametita laughing apoi colegul meu mi-a facut masaj la cap toata pauza ca sa nu ma mai doara si a facut si cinste laughing

| sorin a răspuns:

Mai bine zic ce nu am facutlaughing

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Aoleo
:"X
pai
straight face
am facut pe profa de muzyca psoedatalaughingrolling on the floor
fumam cu ale mele`n clasa
si`n wcstraight face
am cumparat bere si ne-a pryns dyrectoarea...
laughinglaughing
`n ora de relygye dansam pe mesewhistling
am scuypat pe buretehappy
am baga capse`n perna lu dyryga
etc
laughing
o groaza

| Jonsdottir a răspuns:

1.in clasa a II-a i-am zis unei prietene "Ana Mare e o parasuta" si Ana aia era in spatele meu laughing am incercat sa o conving ca nu era vb despre ea...
2.tot in cl a II-a am scris pe tabla "Iulia e dusa", m-a vazut invatatoarea si m-a tras de par
3.in clasa a III-a m-am urcat pe acoperisul scolii ca sa o iau pe una de acolo laughing dar am uitat ce aveam de facut si am inceput sa urlam dupa profesori
4.tot in a III-a am inceput sa mananc creta cu inca 3 fete si surpriza laughing nu s-a intamplat nimic
5.intr-o excursie din a III-a la o manastire vorbeam despre ultimul film despre vampiri laughing si preotul tot ridica vocea si noi tot nimic
6.in clasa a IV-a tot intr-o excursie la o manastiri trebuia sa stam sub aia laughing cum se numeste a popii si noi tot trageam de ea pana ne-a dat invatatoarea afara din manastire
7.tot in a IV-a am facut orele de sport afara si eu cu o colega cand am auzit ca ne pune sa alergam prin toata curtea scolii de 3 ori am facut ce ne-a zis si cand am ajuns in dreptul portii am fugit spre casa laughing
cam astea au fost whistling

| ellene a răspuns:

Care mai de care cu povesti mai frumoase...noi vara aveam o moda: ne udam pe holurile scolii ca nebunii, in pauze. Unii mai tampiti de fel furau galeata de la femeia de servici si udau fetele din cap pana in picioare (noroc ca stateam la 5 min de scoala si veneam acasa sa ma schimb). Era o adevarata jungla la noi in clasa si nu eram cei mai rai din scoala... Aveam un profesor de muzica betiv, venea cu chitara la el si canta melodii de dragoste si de jale, plangand laughing el saracu suferea din dragoste si noi faceam misto de el. Intra cine vroia in clasa, iesea care avea chef, el nu isi dadea seama, ne lasa in plata noastra. Punea 10 daca ii spuneai ca sunt frumoase melodiile lui si te mai si felicita ca stii ca apreciezi arta rolling on the floor... iarna ne temeam sa iesim din scoala sa plecam acasa, pentru ca ne bulgareau baietii... Pe motivul asta fetele plecau mai mereu cu 15 minute inainte acasahee hee ...foarte frumos era pe vremea aia.

| ellene a răspuns:

Aaa si ca sa zic de fiecare anotimp cate ceva...toamna faceam covor cu frunze in clasa laughing era plin de frunze saraca femeie de servici era disperata, ne punea sa le strangem cat mai repede. Primavara nu mai stiu ce faceam, minteam profii sa ne invoiasca sa ne bucuram si noi de "caldura" mult asteptata...la sfarsitul clasei a 8a am aruncat toate ghiuvecile cu flori pe geam big grin de la etajul 3...asta asa ca razbunare ca ne ziceau toate profele sa le udam (unele ne trimiteau in ore chiar). Aveam o profa de franceza laughing saraca ne blestema daca aveam sa ii pomenim numele la intrebarea : tu cu cine ai facut franceza ca vad ca nu stii nimic?! laughing... aa si cea mai "recenta" si mai dura: in clasa a 9a aveam desenul joi de la 8 la 9 (seara, ...era un chin) si profa era mai fricoasa ea de felul ei.nu ne lasa sa plecam acasa mai repede. Ne-am batut noi joc de ea maxim insa intr-un final m-a ridicat in picioare si ma ameninta ea ca ma duce la director si nu stiu ce... mi-am cerut scuze intr-un final, mi-am dat seama ca nu mai e ca la scoala generala...culmea ca din toata clasa pe mine m-a ridicat. Asa imi trebuie daca am gura marehee hee... a 10a, a 11a si a 12a au fost naspa...niste tocilari... distrati-va cat mai puteti in generala happy

| FoXy a răspuns:

Pfflaughing) pai multe sa vedem mai importante asa.

1. I-am dat foc unei colege in timpul orei de englezalaughing fata loase foc eu radeam.

2. Furasem catalogu si fugeam cu el prin toata scoala.

3. M-am urcat pe scoala si aruncam cu sticle in profesori.

4. Legasem usa de gratii sa nu intre diriga.

5.Am pus guma pe scaunul profei de desen

6.Lam facut in fata pe director pinguinlaughing

7.In clasa a 6 am venit cu ghiozdanu gol la scoala si i-am zis lu diriga ca mi-au fost furate cartile si nu am mai facut ora cu ea si mi-a cautat cartile.

8.Am spart neonu si cioburile mici le bagasem in buretelaughing

9.Motivam absentele la toti din clasalaughing

Si sunt mai multe... le-am zis pastea mai importantelaughing

| Ruxy a răspuns:

Eu i-am dat pantalonii jos unui coleg. Era pauza, el scria la tabla si eu frumusel... m-am apropiat si...big grin ooops...se mai intampla. Cred ca au trecut 11 ani de atunci, dar si acum cand ma intalnesc cu baiatul respectiv ma inrosesc si abia ma abtin sa nu rad...hee hee

| ladybird a răspuns:

Clasa noastra a fost cea mai obraznica. Am scos toate neoanele si nu era curentul oprit, am spart geamuri intentionat, banci stricate nici nu mai zic, am dat cu mopul in cap femeii de servici, am scos-o afara pe profa de muzica si a inceput sa boceasca, am adus carabusi in clasa si ii calcam in picioare de era pe peste tot numai carabusi striviti, am facut greva pantru nu stiu ce tipand prin toata scoala si ne-a amenintat directorul cu politia ca nu ne mai linisteam, am stricat scaunul si a cazut profa de romana cu picioarele in sus pe acolo, am taiat perdelele de pe hol asa mai putin si cand se atingea vreo unul ii cadea in cap (noi eram nevinovati)... Consecintele nu are rost sa le mai zic.

| ladybird a răspuns:

Ah, da, toate au fost ideile mele...

| annda a răspuns:

Nu stiu de unde sa incep am rupt usa de vreo 4 ori, 3 geamuri sparte, catedra rupta de 2 ori, am aruncat cu un burete in fata profei de mate crezand ca e un coleg si nu-mi mai amitesc acum, oricum destul de multe. big grin

| ---droid-kid--- a răspuns:

Ehe am facut ff multerolling on the floor

clasa mea rolling on the floora fost cea mai rea rolling on the floorasa ni se spunea mereu

pai ne bateam joc de profa de fizic...am dato afara si bocea k o vacarolling on the floor
am pus guma si praf de creta pe scaunul profei de tehno
am rupt toate bancile.la noi in cla nici una nu mai e buna
am strikt una de vreo 3 ori
am spart geamuri fara numar
catendra abia se mai tine
bancile sunt mazgalyte rolling on the floorsi fara fata de banca.bleach.
eu una in plus m-am certat cu profa de fizic...ca era sa imi scada nota la purtare. dar nu a mai facuta k laughingnu stiu. ii era frica.
vb cu o colega urat despre o profa si era la usarolling on the floor
am rupt alea de pe perdele care le'au pus aia mai micirolling on the floor
am vrut sa arunc cu o carte intr'un coleg si am arukcato in fruntea unei profe...shhhhhh k daca mai aude careva laughingsunt moarta
si au fost mai multe
in fiecare an ne schimba dirigintarolling on the floork nu rezistau alealaughing
i'am spus colegei k profa de fizic e imbracat ca un cur si...rolling on the floorprofa era in spatele meu.
m'a ascultata vaca... mi-a pus 10rolling on the floor

am chiulit toata clasa si ne-a prins dirigarolling on the floor
negociam cu profele notele rele celor prostilaughing
hmm
si mai sunt. nst
nu mi le amintesc si serios... acum am o lene de scrisrolling on the floor
si imp.rolling on the floorm-am batut cu un coleg laughingl-a bufnit sangelelaughingsi nu i-a zis dirigintei k stia k si-o mai ia o datahappy
mdea. vremuri bune. daca imi mai amintesc va mai spus...
in fine id meu e bowboana. d3m3ntha... m-am plictisit de lista mea... e cam plictisitoare care vrea sa mai vb sa ia idhappypaaaaaaaa

| Mihaic93 a răspuns:

Arucam cu apa pe geam

| miha_3376 explică:

Cea mai amuzanta weirdo

| miha_3376 explică:

Doooamneee, deci nu sunt singura

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Eu sunt doar in clasa a 8a...inainte eram cea mai cuminte clasa din scoala,,, acum am ajuns cea mai rea...am spart geamuri, mingi...
am fugit d la ora d religie sh parintele ne-a dat cate un 10 la totilaughing...am mers la fumat in spatele skolii...am pus pioneze p scaunul d la catedra...cand trebuia sa ne asculte la matematica am furat catalogul sh l-am pus in containerul d gunoilaughing...trebuia sa dam test la biologie sh fiind cheia d la clasa la mine...am inchis usa cu cheia sh n-am lasat-o p profa sa intre...l-am facut p dirigu nesimtit sh nemernik...era sa mi scada nota la 9...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea am cu ce sa ma laud, dar o vecina, speriata ca are mai multe absente a furat catalogul si l-a ascuns in uscatorie. Foarte picant pentru vremea aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu si cateva colege ne jucam leapsa cu profu de geografie...bine ca el ne pandea ca noi chiulisem si eram dupa scoala el venea acolo fuga si noi fugeam si asa mai departe,,, am faramat usa la clasa, .multe,,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe

| adorra a răspuns:

Eu sunt inca in scoala generala...trec a 8-a frate... din clasa 1 ne stie toata scoala 36...suntem cei mai RAI...cand ii vezi pe baietzzii de la mine din clasa nu iti ramane deqt sa scoti camera si sa faci filme q prosti... Avem o profa de mate foarte intelegatoare si in orele de mate eram pe afara... la baie iar profa facea exercitzii in clasa q vreo 3 tocilari...laughing

| corazon a răspuns:

Am facut la nazbatii de nu le mai tin minte.Eram cea mai nebuna din clasa.Pai in a 7a am spart tabla si era sa-i cat profei de mate si unei colege in cap(pacat ca nu s-a intamplat), ma ascundeam in baie si aruncam cu branza topita in fete, ascundeam toate stilourile care le gaseam rolling on the floor, il suspectam pe proful de istorie ca ar avea ceva cu directoare si cu inca alte 2 profesoare si ii urmaream, puneam creta si guma pe scaunul de la catedra si multe altele care nu imi vin in minte acum.