| hearedflagbutibecolorblind a întrebat:

Ce nota trebuie sa ai la evaluarea nationala ca sa intri la un liceu spre ex cu admiterea de 9.30+? Precizez ca cls a 7 a am terminat cu media 9.59 in a 6 a 9.48 si cred ca in a 5 a 9.55 sau ceva de genu.

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nota liceului o dau elevii care sustin E.N, dacă toată generația ta o să ia 7-8, admiterea de 9.30, scade automat la 7-8.
Dacă vrei sa înveți, înveți oriunde ( asta este cea mai înțeleaptă și adevărată chestie pe care ți-o pot sugera), contează doar ce faci mai departe de liceu( bacul, facultatea), în rest tot ce ai făcut si o sa faci în 9-11 este apa de ploaie ( cu excepția materiilor de bac).