| roxy_8689 a întrebat:

ce obiecte aduc noroc?big grin:X

7 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună, Roxy. "Călăreţul Kuan Ku" este protectorul banilor şi al familiei, numit şi Zeul bogăţiei. Acesta e bine poziţionat atunci când se află pe masă de lucru sau în camera de zi. Hmm, asta ar fi bun când îmi fac tema la mate. Preţ : 130 lei
"Buda cel vesel" aduce noroc şi bunăstare pentru întreaga familie. Buda e eficient oriunde este amplasat în incinta case i. Preţ : 58 lei
"Clopoţeii purificării" sunt un remediu excelent pentru enegizarea încăperii, pentru alungarea energiilor malefice. Preţ: 98 lei.
"Dragonul cu clopoţei". Dragonii, în Feng Shui, simbolizează cariera. Aceştia ajută la împlinire în afaceri şi inspiră putere şi curaj.
"Cei trei înţelepţi". Cel al bunăstării, al înţelepciunii şi al sănătăţii. Se aşază în sectorul prosperităţii. Locul ideal pentru ei este în dormitor sau camera de zi. Preţ : 130 lei
"Globul cu magnet". în cultură Feng Shui, globurile pământeşti aduc, mai ales copiilor, creativitate, inspiraţie şi bucurie. Pentru adulţi, globul le dăruieşte romantism şi mulţumire.
Preţ: 89 lei. Şi... astea clasice... trifoiul cu 4 foi, picioarele de iepure ( iubesc iepurii! ). Succes!

| Adella05 a răspuns:

Potcoavele, trifoiul cu 4 foi, picioarele de iepuri, lanturile cerceii cu delfini, statui si bibelouri cu 6 elefanti, clopoteii pusi langa geam(daca sunt pusi langa usa aduc ghinion), broastele cu ban in gura puse cu fata spre usa.

| Mamamare a răspuns:

Diriginta mea este profesoara de religie(ortodoxa). Si ea tot timpul ne spunea ca obiectele nu aduc noroc numai credinta in Dumnezeu aduce norc. Ceva de genul ne spunea.happy. Dar din cate stiu eu noroc aduce trifoi cu 4 foi, si cosarulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa detii anumite obiecte ca sa ai noroc.
De exemplu eu sunt norocoasa de felul meu, orice as face fara cap tot iese bine la sf.
De ex m-a prins controlul, nu stiu ce. nu stiu ce poti sa pleci. Si am scapat fara amenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trifoiul cu 4 foi aduce noroc, potcoava, daca gasesti un banut pe jos ai noroc dar eu as vrea sa stiu ce aduca ghinion ca am niste ghinioane apropo de ghinion daca iti trece o pisica neagra prin fata ai ghinion si sa nu pui niciodata clopotei la usa ca ai ghinion. A si pisicile albe aduc norocbig grin

| Yssy12 a răspuns:

Noroc in aduce un elefant cu trompa in sus(ca un bibelou).

| ada - no more words a răspuns:

Mai. eu stiam ca gargaritsa, potcoava, trifoiu cu 4 foi, elefantul, cosarul, delfinii thinking cum atat imi vin in minte acum happy, dar pe langa toate astea trebuie sa ai si credinta in Dumnezeu!
ce pot sa zic. bafta :*!