| anonim_4396 a întrebat:

La un targ de masini second am vazut de vanzare si foarte multe vechituri printre care elefantei,broaste, etc.toate aveau culoarea aurului dar mai inchis si mai sters nu stiu din ce sunt (bineinteles nu din aur), ce ma intereseaza:care din aceste obiecte aduc noroc?

1 răspuns:
| megict a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu e suficient. Nu iti trebuie "noroc". (apropo, se zice ca "Noroc" il chema pe fiul celui de jos)
Dar ca sa stii si tu, se spune ca pestii, elefantii, broastele testoase si normale etc. aduc noroc. Depinde de tara si cultura.