| shtephie a întrebat:

Ce opere literare ati studiat voi in clasa a9-a la filologie?happy

2 răspunsuri:
| Micheline a răspuns:

Amintiri din copilarie, Maitreyi, Moara cu noroc, Moara lui Califar, Morometii, Tinerete fara batranete si viata fara de moarte, Romanul adolescentului miop si cam atat. Dar asta depinde de fiecare profesor si de fiecare liceu in parte.Nu toti profesorii propun aceleasi cartihappy

| claudia_7744 a răspuns:

Romanul adolescentului /miop maitreyi/luceafaru/la tiganci/enigma otiliei/moara cu noroc/sarmanu dionos