| Roby14 a întrebat:

Ce opere sa invat pentru bac-ul la romana?
Si nu imi spuneti "toate" pentru ca nici voi nu o sa invatati toate eseurile plus caracterizarile si relatiile intre personaje.
Sunt profil uman iar anul trecut s-au dat Ion Barbu si Lucian Blaga. La mate info Tudor Arghezi sau Mihai Eminescu. Iar la sesiunea din toamna restul poeziilor.
Ce credeti ca pica anul acesta? Se poate repeta sa pice iar poezie odata ce s au epuizat toate? La simulare s-a dat relatie intre personaje...

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Învață poezii și o sa pice proza.