| Ruines a întrebat:

Ce opere trebuie sa invat (la romana) pentru testarea de admitere liceu?

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ar trebui să înveți genurile operelor, însă nu și operele în sine, pentru că nu are sens.
Genurile pe care ar trebui să le știi pentru examen sunt: genul epic, genul liric, pastelul, fabula, schița, basmul, nuvela, descrierea, precum și mesajul ce se desprinde dintr-un anumit text.

| mimiwewem a răspuns:

Cele din caietul tău.

| GigiManivela a răspuns:

Cele pe care ti le-a predat profesoara la clasa. Cauta in caiet si o sa gasesti acolo, nu mai tin minte exact happy

Răspuns utilizator avertizat