| sorin a întrebat:

Ce parere ai despre plescait?

Răspuns Câştigător
| happy.....withoutyou a răspuns:

Cei 7 ani de acasa? dar eu la 5 m-am dus la scoala...laughingda, si mie nu-mi place plescaitul, poate sa se manifeste din diferite cauze:

1.nu este educat

2. s-a saturat sa o faca pe educatul

3. e in avion si trebuie sa deschida gura sa regleze presiunea, dar mesteca guma, sau bomboane gumantelaughing

Nu ma afecteaza sa vad asa ceva deoarece:

1.Stiu ca niciodata nu o sa fac la felhappy

2. E problema lui/ei, nu a mea

3.Imi afecteaza cumva fericirea, dragostea, sanatatea, bugetul, buna dispozitie sau norocul? Nu deci sunt rece si indiferentalaughing

Totusi, daca e vorba de prieteni sau rude, as vorbi cu ei si i-as sprijini moral in lupta cu plescaitullaughingstiti se spune ca e nevoie de 21 zile ca sa scapi de un obicei prost, si sa deprinzi un altul folositor si inteligent!

Asa ca succes, si nu mai atrageti atentia la toti needucatii, ca e plina lumea de oameni rafinati(60%)! Va pup

30 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Scarbos straight faceUrasc gestul asta.Nu imi place delocwinking

| Antrax a răspuns:

Ma calca pe nervi asta imi aduce aminte de guma de mestecat cum plescaiam la ore cu colegiilaughing

| inna a răspuns:

Unora li se pare relaxant.Pe mine nu ma deranjeaza.winking.

| JackieSue a răspuns:

Din pacate nu pot sa mestec guma fara sa plescai ...stiu ca e urat, deci imi iau dropsuri laughing.

| SweetCandy a răspuns:

Ma enerveza pana la Dumnezeu si inapoilaughing

auran
| auran a răspuns:

Ioi mama, groazanic! yah

| MisterKat a răspuns:

Lipsa de bun-simt si de educatie...

| DeeVee a răspuns:

Este un gest foarte scarbos...straight face...numai oamenii nemanierati fac asa ceva...straight face. oribill...:-&

| BUBULINA a răspuns:

O parere fff buna laughing
ador sa plescai devil

| Gabry a răspuns:

Mi se pare stresant, dar nu am stat cu astfel de persoane la masa.

| sorin explică:

Criticule ai dreptate la faza cu lumea care cere tigari si mie mi se intampla la fel, dar ce sa faci astia sunt.In legatura cu plescaitul nici eu nu l pot suporta, ma irita.

| Abcfunny a răspuns:

Omfg!
nu-mi place imi da o stare de nervi.laughing

| CrucifiedCountess a răspuns:

Dar de sorbit eeewwww

| mariutza a răspuns:

Awaaii cand aud ca cineva plescaie ma enervez la culme...imi ies din fire... ahh. ii enervant sunetul

| patriciaxd a răspuns:

Inainte nu aveam o problema cu plescaitul... dar m.am asezat odata in metrou si langa mine era un manelist, mirosea a spray, manca guma si plescaia. naspa moment. de atunci nu mai suport sunetu' asta laughing

| ancalazar a răspuns:

Urat, nepoliticos, enervant, suparator...

| sigmanet a răspuns:

Tine de cei 7 ani de acasa. Nu face nimic decat sa irite pe cei din jur.

| vyol3ta a răspuns:

Scarbos... nu suport chestia asta

| ...nimeny... a răspuns:

Scarbos :-&

| frida0purple a răspuns:

PLESCĂÍ, 1. A mânca cu zgomot; a scoate un sunet caracteristic, desprinzând brusc buzele una de alta sau limba de cerul-gurii (în semm de plăcere); a pleoscăi. 2. A scoate un sunet caracteristic prin pocnirea sau plesnirea unui corp (elastic) de altul sau prin lovirea de ceva tare; a pleoscăi. 3. (Despre lichide, substanțe vâscoase etc.) A se lovi sau a fi lovit de sau cu un corp tare, producând un zgomot caracteristic.
Scarbos, oricum, si enervant.

Răspuns utilizator avertizat
| elia a răspuns:

Nu e frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma enerveaza sclavii aia care seara se duc in discoteca...si a doua zi...vin la tine si nici un salut...ci direct...cu o fata de milog."da-mi si mie o tigara"...sau altele.
Parere naspa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere foarte buna laughing
E un defect intalnit peste tot, am avut in clasa un coleg care dupa 4 ani de misto s-a dezobisnuit si acum datorita nou este un cetatean` normallaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ups, scuze...am gresithappy
Tu zici cum mananca altii de se aude stereo in urechi?
Naspa moment...frate-miu...isi lua cate o palma cand nu stia sa manance cu gura inchisa...scarbos tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi placehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma enerveaza!?
Si daca persoana respectiva nu se opreste manutza mea o sa faca contact cu moaca lui in cel mai rau caz Ei laughing
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oribil laughing

| whocares_5309 a răspuns:

Plescaitul...deobicei un om care mananca cu pofta plescaie dar fara sa isi dea seama. si daca te deranjaza poti sa ii spui intre 4 ochi sa se controleze pentru ca nimanui nu ii place sa vada mancarea in timp ce altu o mestecahappy
deci poate sa fie si un tic